Archivy: Poradna - Vše o zubních implantátech

Poradna

Dobrý den, moje otázka zní – mám dolní čelist se dvěmi implantáty, které drží protézu, která se nacvakne a je spolehlivá. Nyní mě hrozí vytržení zubů v horní čelisti, to znamená, že bude bezzubá. Stačilo by stejné řešení i na horní protéze, t.j. dva implantáty. Je mi 75 let . Děkuji za odpověď.

12. 11. 2021

Hezký den, v horní čelisti jsou třeba pro podobné řešení nejméně 4 implantáty a situace bývá obvykle o něco složitější ve srovnání s čelistí dolní.

Jak dlouho implantát vydrží? Je třeba nějaká údržba? Lze nahradit implantátem kterýkoliv zub? Existují nějaké kontraindikace pro aplikaci implantátu?

20. 9. 2021

Zajímavý dotaz! Správně zavedený implantát by měl přežít 10 let a mnoho let poté. Ale v USA je to v průměru kolem 7 let – ne každý je zaveden správně a ne každý pacient se snaží. Dobrá pracoviště mají ale úspěšnost přes 80 % přes 10 let. Ano, každodenní…

Je zavedení implantátů nějak věkově omezené pro pacienta?

20. 9. 2021

Dříve se uvádělo 60 nebo 70 let, ale operují se i pacienty přes 90 let a problémy nejsou. Je třeba operovat opatrněji, šetřit pacienta a počítat s pomalejším hojení při plánování ošetření, ale implantovat jde prakticky v každém věku. Kondice k výkonu se pozná orientačně tak, že pacient (chodící) bez…

Chcete se na něco v poradně zeptat?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.